dufy.com.tr de alışveriş keyfi yakında...

Tarihçe

HER EFSANE, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK BİR HAYALLE BAŞLAR

1964 yılında küçük bir atölyede kusursuz bir el işçiliği
ve fark yaratan detaylarla dikilen eşsiz gömleklerle başladı her şey… Bir şehrin arka sokaklarında kurulan bu minik atölye, zaman geçtikçe büyüdü. Mükemmeliyetçi çizgileri, yenilikçi dokunuşlar takip etti. Dufy efsanesi artık moda sahnesindeydi!

 

Dufy, ismini kalıpları yıkan renkleri ve dünyaya meydan okuyan yaratıcı bakışıyla sanat tarihine damgasını vuran ünlü Fransız ressam Raoul Dufy’den aldı. Ve tıpkı onun yaptığı gibi standart kalıpları yıkarak daima en yeni, en cesur çizgileri takip etti. Kısa sürede gömlek dünyasında uzmanlığını ilan eden Dufy, kusursuz şıklığını zamanla erkek giyim sektörünün her alanına taşıdı. Kendine özgü stili ile kalıplara sığmayan her centilmen için en özel ürünler Dufy mağazasındaydı!

Yıllar geçtikçe marka duruşunu yeniliklerle zenginleştiren Dufy, 2016 yılında Cebeci Grubu’na katıldı. Bu büyük gelişme, Dufy’de birbirinden büyük başarıların da önünü açtı. Dufy, dünya moda perakendesi trendlerine uyum sağlayan bir yapılandırmaya giderek konsept mağazacılık anlayışını sahiplendi. Dufy, bugün yurt içindeki 32 ve yurt dışında 5 mağazası ile perakende sektörünün nabzını tutuyor . her tasarımı ile erkek giyim dünyasına yön vermeye devam ediyor.

 

Dufy, kurulduğu ilk günden bu yana yeniliği, fark yaratan çizgileri ve cesur olmayı seviyor. Çünkü biliyor ki; bugünü değiştiren bir fikir sadece moda olur. Efsane olmak istiyorsan tüm kalıpları değiştirmelisin!